کانون سردفتران و دفتریاران

يكشنبه, 07 آذر 1400

اطلاعیه؛ به قصد خیرخواهی/آشنایی با کانون هموفیلی ایران

ما اعتقاد داریم :
می توانیم با کمک مردم نیکوکار کیفیت زندگی بیماران هموفیلی را بهبود بخشیم
 
کانون هموفیلی ایران سازمانی است غیر‌دولتی(NGO)، غیر‌انتفاعی، غیر‌سیاسی و خیریه، عضو ملی فدراسیون جهانی هموفیلی، که از سال 1346 شمسی با بهره‌گیری از نیروهای داوطلب در راستای ارتقای کیفیت زندگی بیماران و ناقلین هموفیلی و سایر اختلالات انعقادی ارثی از طریق ارائه حمایت‌های دارویی، درمانی اجتماعی، آموزشی، پیشگیری و حقوقی و هم‌چنین حمایت از پژوهش و توسعه فعالیت می‌نماید. این سازمان ارتباط با مراکز علمی مراقبت از کیفیت و سلامت خون و فرآورده‌های خونی را وظیفه مهم خود می‌داند. کانون با تأکید بر روحیه انسان دوستانه مردم، بخش خصوصی و دولتی، با حفظ شخصیت اعضا و شفافیت سازمانی، زمینه مشارکت فعال بیماران را در ایفای نقش اجتماعی خود فراهم و شجاعانه از حقوق ایشان دفاع می‌کند. نشریه زندگی ارگان سراسری کانون هموفیلی ایران است که به صورت فصلنامه سراسری منتشر می‌گردد. این نشریه که با گرایش علمی و اجتماعی منتشر می‌گردد تلاش دارد ضمن اطلاع رسانی به بیماران و پزشکان و متخصصین عموم مردم را نیز با این بیماری و مشکلات بیماران آشنا نماید.
این کانون طی سال‌های قبل، علاوه بر ارائه خدمات رفاهی، اجتماعی به بیماران هموفیلی کشور 4 دستاورد بزرگ داشته است :
1 ـ تأسیس مرکز درمان جامع هموفیلی ایران واقع در تقاطع خیابان‌های فلسطین و زرتشت در سال 1380 که با یک بانک اطلاعاتی جامع و پیشرفته در زمینه‌های آزمایشگاه‌های تخصصی، فیزیوتراپی، دندانپزشکی و کلینیک‌های تخصصی ارتوپدی، عفونی و روان شناسی و هم‌چنین آزمایشگاه ژنتیک جهت پیشگیری از تولد بیمار هموفیلی، به رایگان، کلیه خدمات خود را به بیماران هموفیلی ارائه می‌نماید.
2 ـ احقاق حق 974 نفر از بیماران هموفیلی که قربانی آلودگی‌های ویروسی ناشی از مصرف فرآورده خونی آلوده گردیده که این افراد غرامت خود را دریافت نموده و پیگیری اجرای حکم دوم دادگاه در رابطه با 171 مورد پرونده که رأی آن قطعی گردیده و هم‌چنین پی‌گیری بیش از 1400 مورد پرونده‌های قضایی که طی دو سال اخیر مفتوح شده است.
3 ـ راه اندازی و تجهیز خوابگاه بیماران هموفیلی شهرستانی که با 40 تخت امکان اسکان بیماران شهرستانی را که جهت درمان به تهران مسافرت می‌نمایند را فراهم نموده است. این خوابگاه با توجه به این که بالغ بر 50 درصد از مراجعین به مرکز درمان جامع را بیماران شهرستانی تشکیل می‌دهند اهمیت ویژه‌ای در ارائه خدمت به این بیماران دارد.
4 ـ اساسنامه کانون با اعتقاد به تأمین مشارکت بیماران در تعیین خط مشی و برنامه‌ریزی‌ها و هم‌چنین انتخاب مدیران کانون و ارتقای واحد بازرسی انجمن از فرد به هیئت بازرسی و پیش بینی عضویت یک مؤسسه حسابرسی به انتخاب مجمع عمومی کانون در هیئت مذکور در سال 1384 اصلاح گردیده و ضامن شفافیت سازمانی و مالی این مؤسسه خیریه است.
«ما امروز بیش از گذشته به یاری ارزشمند مردم برای خدمت به بیماران نیازمندیم»
کانون هموفیلی ایران بر این باور است که بدون بهره‌مندی از کمک‌های مادی و معنوی داوطلبین اداره امور بیماران غیرممکن است. نیکوکارانی که قصد کمک به بیماران هموفیلی را دارند می توانند در شهرهای تهران، کرج، ساری، رشت، شاهرود، خرم آباد، بوشهر، شیراز، اصفهان، اهواز، کرمانشاه، کرمان، تبریز، ارومیه، اردبیل، گرگان، همدان، اراک، یزد، یاسوج، زنجان، بیرجند، دزفول بندر عباس، قم به دفاتر نمایندگی کانون هموفیلی ایران تماس بگیرند. کسب اطلاعات بیشتر از طریق دفتر مرکزی میسر است.
دفتر مرکزی کانون هموفیلی ایران :
تهران ـ خیابان وصال شیرازی ـ کوچه شهید عباس شفیعی ـ پلاک 3 تلفن : 66466398- 66491897-66408503 - 66408606 
مرکز درمان جامع هموفیلی ایران :
تهران ـ تقاطع خیابان های زرتشت و فلسطین ـ پلاک 101 تلفن : 4-88898742 ـ
3ـ 88910001
خوابگاه بیماران هموفیلی در محل دفتر مرکزی آماده پذیرش بیماران هموفیلی شهرستانی است.
WWW.ihs.org.ir
WWW.chcc.org.ir
WWW.zendegimagazine.com
شماره حساب های کانون هموفیلی ایران :
1ـ جاری 12 بانک ملت شعبه فیاض بخش
2 ـ جاری 49191-450 بانک تجارت مرکزی شعبه طالقانی
3 ـ جاری 1840 بانک ملی شعبه نمازی