کانون سردفتران و دفتریاران

دوشنبه, 15 آذر 1400

گزارش عملکرد شش‌ماهه دفتر روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران

دفتر روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران گزارش عملکرد شش‌ماهه نخست سال جاری خود را ارائه کرد.
 
به گزارش خبرنگار ماهنامه «کانون» عملکرد دفتر روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران در شش‌ماهه نخست سال 1388 به شرح زیر است؛
از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ماه، حدود 170 مطلب اعم از خبر، گزارش، جوابیه و اطلاعیه در زمینه‌های گوناگون که یا تولید دفتر روابط‌عمومی بوده یا از دیگر منابع خبری نقل قول شده، در سایت کانون درج شده است که به طور تقریبی هر ماه حدود 3/28 خبر و هر روز با احتساب روزهای تعطیل یک مطلب جدید در سایت به منظور اطلاع‌رسانی منعکس شده است.
در طی این مدت مصاحبه‌هایی در خصوص سومین دوره انتخابات هیئت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران انجام‌گرفت. دو مصاحبه با جناب آقای طالب‌پور، دبیر هیئت نظارت بر انتخابات که علاوه بر سایت کانون از خروجی خبرگزاری‌های ایسنا، ایلنا و برنا و موج نیز منتشر شد.
هم‌چنین 6 پیامک (SMS) در هفته پیش از انتخابات کانون سردفتران و دفتریاران جهت اطلاع‌رسانی مبنی بر دعوت همکاران سردفتر و دفتریار به شرکت در انتخابات هیئت مدیره کانون ارسال شد. تعامل رسانه‌ای با خبرنگاران رسانه‌ها؛ روزنامه‌ها، خبرگزاری‌ها و صداوسیما از جمله دیگر اقدامات دفتر روابط‌عمومی در انعکاس خبری سومین دوره انتخابات کانون سردفتران و دفتریاران بود که در روز جمعه 10/7/88 انجام شد.
و به طور کلی از طریق سیستم پیام کوتاه کانون جهت برقراری ارتباط با دفاتر اسناد رسمی سراسر کشور و ارسال پیام‌های ضروری و اطلاع‌رسانی به موقع در موضوع‌های مختلف از جمله اظهارنامه مالیاتی، کمیته ورزشی کانون، انتخابات، اخبار مهم مطبوعات مربوط به امور دفاتر اسناد رسمی، در شش‌ماهه نخست سال جاری بیش از 40 پیامک به همکاران سردفتر مستقر در استان تهران و در برخی موارد نیز برای سردفتران کل کشور ارسال و اطلاع‌رسانی شده است.
کارگاه آموزشی نحوه استفاده از دستگاه کارتخوان در محل کانون از روز شنبه 20/4/88 لغایت چهارشنبه 24/4/88 هر روزه از ساعت 15 الی 19 با هماهنگی بانک ملی، شرکت پرداخت الکترونیک سامان، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، اداره کل ثبت استان تهران و کانون سردفتران و دفتریاران با همکاری دفتر روابط عمومی برگزار شد که در طی این مدت، تقریباً 670 سردفتر و هم‌چنین دفتریار و کاربر رایانه دفاتر اسناد رسمی جمعاً بیش از 850 آموزش‌پذیر مشارکت داشتند. گفتنی است نمایندگانی از جوامع و کانون‌های سایر استان‌ها مانند تبریز، قم، اهواز، شهرری، بندرعباس و یزد و برخی از رؤسا یا نمایندگان شرکت پرداخت الکترونیک سامان، امور مالیاتی، اداره کل مالیات بر ارزش افزوده، بانک ملی، معاونت توسعه و فناوری اطلاعات و معاونت انفورماتیک، سازمان ثبت، اداره کل ثبت اسناد و املاک استان تهران، در این جلسات آموزشی ـ کاربردی ضمن تبیین اهمیت موضوع طی سخنرانی‌های جداگانه‌ای، حضور به هم رسانیده و در ادامه، نمایندگان شرکت پرداخت الکترونیک سامان پس از شرح نحوه استفاده از دستگاه کارتخوان (pos) به سؤالات شرکت‌کنندگان پاسخ گفتند.
جمع‌آوری و به روز رسانی اطلاعات دفاتر اسناد رسمی، پشتیبانی فعالیت‌های کمیته ورزشی کانون و راه‌اندازی باشگاه فرهنگی (کلوپ صوتی ـ تصویری) از دیگر فعالیت‌های دفتر روابط‌عمومی در نیمه نخست سال جاری است.