کانون سردفتران و دفتریاران

دوشنبه, 15 آذر 1400

اعضای هیئت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران با رئیس سازمان ثبت دیدار کردند

اعضای هیئت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران با رئیس سازمان ثبت دیدار کردند
اعضای جدید و سابق هیئت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران، با معاون قوه‌قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور دیدار و گفت‌وگو کردند.
 
به گزارش خبرنگار ماهنامه «کانون» دکتر احمد تویسرکانی، معاون قوه‌قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این دیدار ضمن تقدیر از زحمات اعضای پیشین و آرزوی موفقیت برای اعضای جدید هیئت مدیره این کانون، بر برنامه‌ریزی و هدفمندتر کردن فعالیت‌های این نهاد اجتماعی تأکید کرد.
معاون قوه‌قضائیه اعضای هیئت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران را امین و وکیل خانواده بزرگ سردفتران و دفتریاران دانست.
وی با اشاره به مسؤولیت سنگین اعضای هیئت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران، ایجاد ساختاری نوین و توجه به فناوری و تکنولوژی روز و دوری از انجام امور با شیوه‌های قدیمی و سنت‌گرایی را یادآور شد.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به کاهش هزینه‌ها و جلوگیری از اتلاف انرژی و استفاده از آن در فضای مناسب در جهت انجام بهتر امور، بر تشکیل مجموعه‌ای هدفمندتر، دقیق‌تر و نظام‌مندتر تأکید کرد.
تویسرکانی ایجاد نظام اقتصادی صحیح و انضباط اقتصادی در این مجموعه بزرگ را از ضرورت‌های گذر از مرحله بحران دانست و شفافیت در امور و ایجاد مجموعه‌ای سالم و قابل اعتماد به منظور ارایه خروجی‌های کارآمد را یادآور شد.
او تمام اموال و منابع کانون سردفتران و دفتریاران را متعلق به تک‌تک اعضای این کانون دانست و بر بسترسازی در جهت استفاده هدفمند از این منابع تأکید کرد.
رئیس سازمان ثبت، تحول را یکی از نیازهای امروز کانون سردفتران و دفتریاران و مدیریت صحیح و ساماندهی مناسب را در مجموعه سردفتران و دفتریاران امری ضروری برشمرد. همچنین وی مدیریت کارآمد را از ارکان ارتقای این مجموعه دانست و بر شناسایی دقیق منابع، برنامه‌ریزی مناسب، تجهیز و استفاده مؤثر از منابع موجود و نظارت مستمر و صحیح تأکید کرد و استفاده از سیستم‌های نوین در نظارت‌ها و تعامل و همفکری به منظور مرتفع شدن مشکلات و تسهیل در امور مردم را خواستار شد و همچنین بر نگاه کلان، ملی و فرابخشی در حوزه خدمتی اعضای هیئت مدیره کانون به منظور رضایت‌مندی مردم و رفع موانع، تأکید کرد و استفاده از فناوری روز، استقرار نرم‌افزار و سخت‌افزارهای لازم، اصلاح قوانین و مقررات و مدیریت صحیح در جهت ارتقای نظام سردفتری کشور را امری مهم و اجتناب‌ناپذیر دانست.
تویسرکانی، در پایان، آموزش سران دفاتر، برگزاری نشست‌های علمی، ساماندهی امور سردفتران، ایجاد و استقرار کانون‌های منطقه‌ای و استانی، بستر‌سازی و برنامه‌ریزی‌های صحیح، مطالعات تطبیقی در برخی امور و ارتقای علمی سردفتران از طریق کارگاه‌های آموزشی در جهت توانمند شدن نظام سردفتری کشور خواستار شد و بر حمایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از این مجموعه تأکید کرد.
در ابتدای این دیدار، اعضای جدید هیئت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران به ارائه نظرات و پیشنهادهای خود در خصوص ارتقای نظام سردفتری کشور پرداختند.
بنا به این گزارش، در این جلسه مسلم آقاصفری، رئیس هیئت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران با تأکید بر اینکه کانون مقید به تعامل با قوه قضائیه، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و دولت در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی است؛ عنوان کرد که با عوامل ضعیف، ناتوان، فقیر و خفیف نمی‌توان با مشکلات مبارزه کرد و سازمان ثبت و کانون باید در جهت تقویت بنیه علمی و توان عملی و تجربیاتی و مالی دفاتر اسناد رسمی تلاش و تعامل داشته باشند.
در پایان مقرر شد گزارش هفتگی بررسی مشکلات و راهکارهای برون‌رفت از آن، از سوی معاون قوه‌قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مورد بررسی قرار گیرد.