کانون سردفتران و دفتریاران

دوشنبه, 15 آذر 1400

حضرت آیت‌ا... صافی گلپایگانی: هرکس بخواهد اموالش را بیمه کند باید سند رسمی تنظیم نماید

حضرت آیت‌ا... صافی گلپایگانی:
هرکس بخواهد اموالش را بیمه کند باید سند رسمی تنظیم نماید
 
در دیدار رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، معاون امور اسناد این سازمان و نایب رئیس کانون سردفتران و دفتریاران با مراجع عظام تقلید، حضرت آیت ا... صافی گلپایگانی فرمودند: هرکس بخواهد اموالش را بیمه کند باید سند رسمی تنظیم نماید.
به گزارش خبرنگار ماهنامه «کانون»، تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، میرشریفی معاون امور اسناد سازمان ثبت و دشتی اردکانی نایب رئیس کانون سردفتران و دفتریاران ضمن حضور در شهر مقدس قم و زیارت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) با حضرات آیات جوادی آملی، صافی گلپایگانی، نوری همدانی و مکارم شیرازی به‌طور جداگانه دیدار و گفت‌و‌گو کردند.
در این دیدارها که مدیر کل ثبت و رئیس جامعه سردفتران استان قم نیز حضور داشتند، حضرت آیت الله صافی گلپایگانی طی بیاناتی فرمودند: مردم روابط مالی و تجاری خود را بنویسند. این اساس قرآنی دارد و آیه 282 سوره مبارکه بقره دلیل این حرف است. در فقه در حدود 20 حکم داریم که ثبت قراردادها و معاملات را متذکر شده است. هر کس بخواهد مال و اموالش را بیمه کند باید سند رسمی تنظیم نماید.
همچنین در دیداری با حضرت آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی، ایشان فرمودند: باید از آخرین نوآوری برای تنظیم اسناد استفاده کنیم تا حقوق مردم از بین نرود و بی‌دقتی‌ها به حداقل برسد و یا از بین برود. شما باید با آموزش قانون و شرع، دفاتر اسناد رسمی را پویا‌تر نمایید. مزد شما فراوان است و نزد خدا محفوظ است. باز تکرار می‌کنم از نوآوری در تنظیم اسناد استفاده کنید، آموزش دهید و اطلاع‌رسانی کنید.
حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی نیز در دیدار با رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و هیئت همراه فرمودند: در تمام امور باید سند تنظیم کنید. پرونده‌های دادگستری به خاطر عدم آگاهی مردم در تنظیم اسناد رسمی است. بخشی از پرونده‌های دادگستری از بد‌اخلاقی است. اگر رساله عملیّه، عملی شود کشور مدیــنه فاضله می‌شود.
حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی نیز در دیدار با مدیران ارشد حوزه امور ثبتی و سردفتری فرمودند: تسریع در کار مردم و کسب رضایت آنها امری مهم و ضروری است.