کانون سردفتران و دفتریاران

دوشنبه, 15 آذر 1400

سومین گردهمایی انجمن متخصصان روابط عمومی در کانون سردفتران و دفتریاران برگزار شد

سومین گردهمایی انجمن متخصصان روابط عمومی
در کانون سردفتران و دفتریاران برگزار شد
 
سومین گردهمایی انجمن متخصصان روابط عمومی، با حضور متخصصان روابط عمومی سازمان‌ها و نهادها در محل کانون سردفتران و دفتریاران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران، دشتی اردکانی، نایب رئیس کانون سردفتران و دفتریاران در ابتدای این نشست ضمن خیرمقدم به متخصصان روابط عمومی و تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر ابراز امیدواری کرد؛ با همکاری روابط عمومی‌های سازمان‌ها و نهادهای مختلف، جامعه سردفتری کشور بیش از پیش به مردم و سازمان‌ها شناسانده شود.
وی خواستار تعامل بیشتر سازمان‌های مختلف با جامعه سردفتری و کانون سردفتران و دفتریاران به‌منظور تسهیل امور مردم و آشنایی بیشتر با این نهاد حقوقی شد.
سپس یوسفی، مشاور وزیر و رئیس گروه مشاوران جوان وزیر راه و ترابری با قدردانی از میزبانی کانون سردفتران و دفتریاران در این همایش اظهار داشت: عدم اطلاع‌رسانی صحیح و ضعف در خصوص نقش روابط‌عمومی‌ها سبب طرح‌ریزی پروژه‌ای در سطح ملی شد.
وی در قسمتی از سخنان خود وضعیت روابط عمومی‌های کشور را نامناسب توصیف کرد و تلاش بیشتر و خلاقیت در این زمینه را متذکر شد.
در ادامه این گردهمایی مسلم آقاصفری، رئیس کانون سردفتران و دفتریاران با خیرمقدم و قدردانی از حضور مسؤولین روابط عمومی‌ها و متخصصان این عرصه در سازمان‌ها و نهادهای گوناگون و گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر و تسلیت پیشاپیش سالروز ارتحال معمار انقلاب، امام مستضعفان و گرامیداشت 15 خرداد گفت: روز 27 اردی‌بهشت، روز روابط عمومی برای تلاشگران عرصه ارتباطات همواره روزی حائز اهمیت و مبارک است.
وی نقش روابط عمومی‌ها در اعمال قانون و مقررات را بسیار ارزنده توصیف کرد و افزود: روابط عمومی‌ها موجب پیاده‌سازی قوانین و مقررات و تسریع در امور هستند. این بخش همواره می‌تواند مفاهیم حقوقی و پیچیدگی‌های آن را که مردم از درک آن عاجز هستند تسهیل کند و این مفاهیم را با ظرافت و زیبایی کارشناسانه به مردم انتقال دهند.
رئیس کانون سردفتران و دفتریاران با اشاره به قدمت 80 ساله دفاتر اسناد رسمی ابراز عقیده کرد: این قدمت 1400 ساله است و به شهادت قرآن و آیه شریفه ”مداینه“ در سوره مبارکه بقره مشخص می‌شود که احکام تنظیم سند رسمی از آن زمان مورد تأکید و اشاره بوده است و این مشخص می‌کند که تنظیم اسناد سابقه طولانی دارد.
وی با اشاره به تصویب قانون ثبت در سال 1316 و قانون مصوب دفاتر اسناد رسمی و به تبع آن تشکیل کانون سردفتران و دفتریاران و اهمیت این صنف بزرگ در جامعه خواستار همکاری و تعامل روابط عمومی‌های سازمان‌های مختلف در جهت شناساندن بیش‌از‌پیش اهمیت اسناد رسمی و جامعه بزرگ سردفتری ایران شد.