کانون سردفتران و دفتریاران

چهارشنبه, 15 تير 1401

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خبر داد / کاستی در صیانت از جنگل ها و منابع طبیعی در برنامه ششم رفع می شود

 رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خبر داد / کاستی در صیانت از جنگل ها و منابع طبیعی در برنامه ششم رفع می شود

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور یکی از سیاست های اصلی این سازمان را صیانت از مالکیت های دولتی برشمرد و گفت : کاستی در صیانت از جنگل ها و منابع طبیعی در برنامه ششم رفع می شود.

به گزارش ایرنا، احمد تویسرکانی روز شنبه در آیین معارفه مدیرکل جدید ثبت اسناد و املاک مازندران افزود : باید طوری از منابع ملی صیانت کنیم که احساس شود عکس العمل نسبت به تعرض به منابع دولتی همانند عکس العمل به منابع خصوصی به سرعت مورد پیگیری قرار خواهد گرفت و همان تبعات را برای متجاوزان در پی دارد.

 

معاون قوه قضاییه به جایگاه ویژه استان های شمالی بخصوص مازندران به لحاظ جغرافیایی و اقلیمی در میان سایر استان های کشور اشاره کرد و گفت : همان گونه که حفاظت از منابع طبیعی را مقام معظم رهبری و قوانین موجود یک وظیفه همگانی عنوان کردند، در شرایط  کنونی با توجه به مشکلات موجود در این خصوص، آسیب شناسی آن هم ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

 

وی افزود : سازمان ثبت اسناد و املاک از تمامی ابزارها و فناوری های موجود در این راستا استفاده می کند تا زیر ساخت های لازم برای تثبیت مالکیت ها فراهم شود .

 

تویسرکانی گفت : ما باید با استفاده از فناوری های نوین ، هزینه و سرعت ارائه خدمات به مردم را کاهش داده و برنامه های خود را شفاف کنیم تا از هر گونه فسادی جلوگیری شود.

 

وی با بیان این نکته که زمین تنها کالای تکثیر ناپذیر است که هر روز به ارزش آن افزوده و صیانت و حراست از آن هم روز به روز سخت تر می شود، افزود : بهترین شیوه صیانت، شفاف سازی در تمامی فرآیندهاست تا از بروز هر گونه مفسده ای جلوگیری شود.

 

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این مراسم از خدمات و فعالیت های ولی عبدی کمیشانی قدردانی و محمد حسن بهادر را به عنوان مدیرکل جدید ثبت اسناد و املاک استان مازندران معرفی کرد.

انتهاي پيام/

تاریخ ارسال خبر: 
94/5/18