کانون سردفتران و دفتریاران

چهارشنبه, 15 تير 1401

رییس کانون سردفتران و دفتریاران استان مازندران: ارائه خدمات الکترونیکی بهترین دستاور سازمان ثبت است

 رییس کانون سردفتران و دفتریاران استان مازندران: ارائه خدمات الکترونیکی بهترین دستاور سازمان ثبت است

رييس کانون سردفتران و دفترياران استان مازندران از فعالیت ۳۴۰ دفتر اسناد رسمی در استان خبر داد و ارائه خدمات الکترونیکی را از بهترین دستاوردهای سازمان ثبت برشمرد.

 

عطاءالله حیدر زاده شامگاه چهارشنبه در همایش نقش توسعه ثبت و سند رسمی در نظم حقوقی و کاهش دعاوی در مجتمع فرهنگی و رفاهی قوه قضائیه در ساری گفت: دفاتر اسناد رسمی در ایران به‌عنوان یک نماد حاکمیتی غیردولتی وابسته به قوه قضاییه هستند که قریب به ۱۰۰ سال سابقه تنظیم اسناد مردم رادارند و سردفتر امین مردم بوده و نقش آن از منظر بهداشت قضایی و ایجاد اشتغال مؤثر است و به‌عنوان اولین مولود اصل ۴۴ قانون اساسی به شمار می‌روند.

 

حیدر زاده بیان داشت: یکی از بهترین دستاوردهای سازمان ثبت و املاک کشور در سال‌های اخیر، ارائه خدمات به‌صورت الکترونیکی است و مسیر تبدیل ثبت سنتی به ثبت مدرن فراهم‌شده و بهره‌مندی از تمام فناوری‌های آتی باعث شفایت امور، سرعت و ارائه خدمات‌رسانی بهتر به مردم، افزایش ضریب امنیت و جلوگیری از جعل می‌شود.

 

وي گفت: امیدواریم با در نظر گرفتن بند ۶۶ و ۶۷ سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری از ظرفیت بالای دفاتر اسناد رسمی بهره ‌گیری شود.

تاریخ ارسال خبر: 
94/11/10