کانون سردفتران و دفتریاران

شنبه, 08 بهمن 1401

دفاتر اسنادرسمی فعلا تکلیفی در ارسال اسناد وکالتی(بلاعزل) به سازمان امور مالیاتی ندارند

دفاتر اسنادرسمی فعلا تکلیفی در ارسال اسناد وکالتی(بلاعزل) به سازمان امور مالیاتی ندارند

تكليف ارسال اسناد وكالتي(بلاعزل) از دفاتر اسنادرسمي ساقط شد و فعلا اين دفاتر تكليفي در ارسال اين اسناد به سازمان امور مالياتي ندارند.

 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني كانون سردفتران و دفترياران، هفته گذشته از همكاران خواسته شده بود كه تا روز یکشنبه 95/2/5 از ارسال وکالت نامه‌ها به سازمان امورمالیاتی خودداری كنند.

 

با توجه به توافقات اولیه به دست آمده در جلسات متعدد با سازمان ثبت و سازمان امور مالياتي،‌ مقرر شده بود کانون سردفتران به نیابت از کلیه دفاتر اسناد رسمی سراسر کشور، نسبت به تهیه لوح فشرده از تصوير اسناد وکالت (تبصره 3 ماده 187 قانون ماليات‌هاي مستقيم) اقدام و آن را در اختیار سازمان امور مالیاتی کشور قراردهد.

 

در اين راستا به دنبال  تشكيل جلسات هماهنگي مشترك و تبادل نظر درخصوص تكليف مقرر در تبصره 3 ماده 187 قانون ماليات‌هاي مستقيم،‌ لوح فشرده از كليه اسناد وكالتي(بلاعزل) تنظيمي در فروردين ماه 1395 به تفكيك دفاتر اسناد رسمي هر استان از سوي اين كانون تهيه و در اختيار سازمان امور مالياتي قرار گرفت و تكليف دفاتر در اين رابطه منتفي شده است.

 

قابل ذكر است كه اين لوح فشرده از سوي معاونت توسعه و فناوري اطلاعات سازمان ثبت اسناد و املاك كشور در اختيار كانون قرار گرفته و به سازمان امور مالياتي ارسال شده است كه در صورت عدم همراهي مسئولان سازمان ثبت اين مهم امكان پذير نبود.

 

پس از انعقاد تفاهم نامه با سازمان امورمالياتي و سازمان ثبت اسناد و املاك كشور و كانون سردفتران و دفترياران، مراتب به اطلاع همكاران خواهد رسيد.

 

انتهاي پيام

تاریخ ارسال خبر: 
95/2/7