کانون سردفتران و دفتریاران

چهارشنبه, 16 آذر 1401

برگزاری همایش بزرگداشت روزدفاتر اسناد رسمی در استان بوشهر

برگزاری همایش بزرگداشت روزدفاتر اسناد رسمی در استان بوشهر

همایش بزرگداشت روزدفاتر اسناد رسمی در استان بوشهر برگزار شد.

 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني كانون سردفتران و دفترياران، به نقل از سايت جامعه بوشهر، مراسم گراميداشت روز دفاتر اسناد رسمي در سالن اجلاس دادگستری کل استان بوشهر با حضورسردفتران و دفترياران استان، پيرهادي،مديركل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر، حسن‌پور، دادستان کل استان بوشهر، جمشيدي،فرماندار بوشهر و روساي واحدهاي ثبتي استان و بازرسان ثبت استان برگزار شد.

 

حاجياني، رئيس جامعه سردفتران و دفتریاران بوشهر، ضمن خيرمقدم و تبريک ششم دي ماه با اشاره به آیه 282 سوره بقره و روز دفاتر اسناد رسمي، به گزارشی اجمالی از عملکرد یک ساله جامعه سردفتران و دفتریاران استان بوشهر و جایگاه سردفتران و دفتریاران پرداخت.

 

وي همچنين بر حضور جدی سردفتران و دفتریاران در انتخابات پيش روي استان تاکید كرد.

 

در ادامه پيرهادي،مديركل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر در بياناتی ضمن تبریک و تهنیت این روز به سردفتران و دفترياران، گزارشی از عملکرد و فعالیت اداره كل ثبت اسناد و املاک استان و جایگاه ویژه دفاتر اسناد رسمی و فعاليت و همكاري اداره كل ثبت با دفاتر اسناد رسمی را بيان كرد.

 

همچنين حسن‌پور،دادستان کل استان بوشهر پس از تبريک این روز به سردفتران و دفتریاران، سخناني را در  رابطه با مسايل دفاتر اسناد رسمي و جایگاه آن‌ها در حوزه قضایی بيان كرد.

 

وي در بخشی از بیانات خود، به نقش و جایگاه خطیر دفاتر اسناد رسمی و مسئولیت سنگین آنها پرداخت و گفت: باید سازوکارها و تمهیداتی محقق شود که تشریفات تنظیم اسناد از جمله معاملات، در دفاتر اسناد رسمی کمتر شود تا مردم راحت‌تر جهت تنظیم اسناد، به سمت دفاتر اسناد رسمی روی آورند، چرا که تنظیم اسناد رسمی نقش مهم و اساسی در امنیت و سلامت جامعه و کاهش جرایم برخوردار است.

 

جمشیدی، فرماندار بوشهر هم طي سخناني به جایگاه سردفتران و دفتریاران و دغدغه های آنها و مسئولیت سنگین آنها اشاره كرد و افزود: از مسئولان به ویژه در حوزه دادگستری و اداره ثبت استان در خواست مي كنم که مساعدت لازم را با سردفتران داشته باشند.

 

در خاتمه اين جلسه از دکتر حمید سلیمانی سردفتر برازجان به خاطر مدارج و سوابق علمی و پژوهشی او و خانم تهمورثی سردفتر گناوه با تقدیم لوحي تجلیل شد.

 

 

تاریخ ارسال خبر: 
95/10/14