کانون سردفتران و دفتریاران

سه شنبه, 18 مرداد 1401

مراسم افتتاح دفتر ثبت ‎نام گواهی امضای الکترونیکی در گلستان برگزارشد

مراسم افتتاح دفتر ثبت ‎نام گواهی امضای الکترونیکی در گلستان برگزارشد

 رییس کانون سردفتران و دفتریاران اسناد رسمی کشور گفت: تمام عملیات بانکی باید با امضای الکترونیکی انجام شود.به گزارش روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران به نقل از خبرگزاری مهر در گرگان، محمدرضا دشتی شامگاه پنجشنبه در حاشیه سفر به گلستان در جمع سردفتران و دفتریاران اسناد رسمی گلستان گفت: از این پس تمام عملیات بانکی باید با امضای الکترونیکی انجام شود و کشور به مرحله‌ای می رسد که با داشتن یک آی دی کارت تمام اطلاعات پرونده‌ای در آن ثبت باشد.

 

وی با بیان تصویب پیش فروش ساختمان در سال گذشته در مجلس و ابلاغ آن از سوی ریاست جمهوری اظهار داشت: از این پس معاملات معارض با اجرایی شدن این قانون پیش نخواهد آمد.

 

دشتی از افتتاح ساختمان جامعه سردفتران در استان به عنوان اقدام مهمی یاد کرد و افزود: گلستان جزو معدود استانهایی است توانسته این فضا را فراهم کند و با پیگیری مقامات قضایی امیدواریم شاهد افتتاح کانون سردفتران نیز در این استان و دیگر استانهای کشور باشیم.

 

رییس کانون سردفتران از انجام اقدامات شبه قضایی در دفاتر ثبت اسناد خبر داد و اظهار داشت: با وجود 1700 دفتر اسناد در تهران به راحتی می‌‌توان این گونه اقدامات را در تهران و تمام نقاط کشور به انجام رسانید.

 

دشتی افزود: گواهی امضای الکترونیکی تا پایان سال 1391 همانند دیگر ملزومات از افراد جامعه جدا نخواهد شد و این گواهی امضا باید سالی یک بار تمدید شود.

 

وی مدعی شد: باید به زودی نیمی از دفاتر اسناد رسمی ما به سیستم امضای الکترونیک مجهز شوند.

 

با اجرای طرح امضای الکترونیک سازمانهای مالیاتی؛ تمام تقاضاهای مربوط به امور اداری با امضای الکترونیک انجام می شود

 

رییس کانون سردفتران و دفتریاران اسناد رسمی کشور گفت: با اجرای طرح امضای الکترونیک سازمان‌‎های مالیاتی، شهرداری‌ها، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تمام نامه‌‌ها و تقاضاهای مربوط به امور اداری با امضای الکترونیک انجام می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، محمدرضا دشتی‎اردکانی در مراسم افتتاحیه دفتر ثبت نام گواهی امضای الکترونیکی که در تالار فخرالدین اسعد گرگانی همزمان با بزرگداشت یکصدمین سال تاسیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و با حضور حضور نمایندگان مردم در مجلس خبرگان رهبری آیت‌الله سیدهادی حسینی شاهرودی و آیت ‎الله سیدکاظم نورمفیدی، دشتی اردکانی رییس کانون سردفتران و دفتریاران اسناد رسمی کشور و فاضلیان رییس دادگستری کل استان برگزار شد، اظهار داشت: قانون برنامه پنجم توسعه، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور را مکلف کرده تا پایان سال 1391 تمام امضاهایش به صورت آنی باشد لذا زیرساخت ‎های امضای دیجیتال هم اکنون در دفاتر اسناد رسمی فراهم شده است.

 

وی تصریح کرد: با اجرای طرح امضای الکترونیک سازمان ‎های مالیاتی، شهرداری ‎ها، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تمامی نامه‌‎ها و تقاضاهای مربوط به امور اداری را با امضای الکترونیک انجام خواهند داد.


رییس کانون سردفتران و دفتریاران اسناد رسمی کشور امضای دیجیتال را یکی از راهکارهای سرعت بخشیدن به فرآیند انجام امور اداری برشمرد و تصریح کرد: برای شفاف سازی، دقت و سرعت در ارایه خدمات و انجام امور اداری، استفاده از فضای دیجیتال بهترین و مناسب‌ترین راهکار است.


دشتی ‎اردکانی گفت: ما امروز می‌توانیم تجارب 80 ساله خود را با واگذاری امور به دست مردم به دست کسانی که خواهان کار هستند بسپاریم.


وی با اشاره به شمار دفاتر اسناد رسمی در تهران خاطرنشان کرد: یک هزار و 700 دفتر اسناد رسمی در تهران به راحتی می‌توانند کارهای شبه قضایی انجام دهند و در حالی که تعداد محل ‌های دادگستری به مرز 26 مرکز می‌رسد.


رییس کانون سردفتران و دفتریاران اسناد رسمی کشور از اصلاح فرآیندها و الکترونیکی کردن تمامی فرآیندهای ثبتی در کانون به عنوان دو اقدامی یاد کرد که در سال جاری انجام گیرد.


دشتی ‎اردکانی اظهار داشت: قانون ‎گذار در برنامه پنجم توسعه و در پایان سال1391 تکلیف کرده دفاتر اسناد به سمت ثبت آنی پیش روند.


وی ابراز امیدواری کرد این قانون جامع و ملی به زودی به تصویب رسد تا در کنار آن گوشه‌ای از مشکلات مردم بهبود یابد.

 

رییس کانون سردفتران و دفتریاران اسناد رسمی کشور گفت: مقرر شده در خرداد ماه جاری اعلام شود نیمی از دفاتر اسناد رسمی ما به سیستم امضای الکترونیک مجهز شوند.

انتهای پیام