کانون سردفتران و دفتریاران

سه شنبه, 18 مرداد 1401

رییس کانون سردفتران و دفتریاران: تمامی دفاتر اسناد رسمی تا پایان امسال به امضای الکترونیک مجهز می شود

رییس کانون سردفتران و دفتریاران: تمامی دفاتر اسناد رسمی تا پایان امسال به امضای الکترونیک مجهز می شود

 رییس کانون سردفتران و دفتریاران گفت: تمامی دفاتر ثبت اسناد رسمی تا پایان امسال به گواهی امضای الکترونیک مجهز می شود.به گزارش روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران به نقل از خبرگزاری ایرنا، از محمدرضا دشتی اردکانی' افزود: هم اکنون دو هزار دفتر ثبت اسناد رسمی در سراسر کشور به صورت آزمایشی به گواهی امضای الکترونیک مجهز شده اند.


وی ادامه داد: طبق برنامه ریزی های انجام شده، تا پایان امسال صدور گواهی امضای الکترونیک در تمامی دفاتر ثبت اسناد رسمی در سراسر کشور اجرایی می شود.


دشتی اردکانی، ایجاد هویت برای افراد حقیقی و حقوقی در فضای مجازی را از مزایای امضای الکترونیکی دانست و گفت: با امضای دیجیتالی، هر شهروندی می تواند نامه و اسناد خود را تبادل و استعلام کند.


*** قانون جدید ثبت اسناد و املاک به مجلس می رود

 

رییس کانون سردفتران و دفتریاران از دیگر اولویت های کاری این کانون در سال 90 را اصلاح فرآیندهای قوانین دفاتر ثبت اسناد رسمی بیان کرد و افزود: امروزه بسیاری از قوانین ثبت اسناد و املاک به دلیل گذشت زمان و ظهور فناوری های جدید، کاربرد لازم را ندارد و باید اصلاح شود.


دشتی اردکانی با بیان اینکه اصلاح قوانین ثبت از سوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور آغاز شده است، گفت: مسوولان عالی قضایی در نشست های مختلف اصلاح قوانین ثبت را بررسی کردند و اکنون پس از تدوین لایحه اصلاح قانون ثبت اسناد و املاک، این لایحه آماده ارایه به وزارت دادگستری و تقدیم به مجلس شورای اسلامی است.

انتهای پیام