کانون سردفتران و دفتریاران

چهارشنبه, 15 تير 1401

افتتاح رسمی پرتال کانون سردفتران و دفتریاران به مناسبت ولادت حضرت علی(ع)

افتتاح رسمی پرتال کانون سردفتران و دفتریاران به مناسبت ولادت حضرت علی(ع)

پرتال کانون سردفتران و دفتریاران فردا همزمان با سالروز میلاد باسعادت امیر المومنین حضرت علی(ع)، با پیام مدیران کانون به طور رسمی افتتاح خواهد شد.به گزارش روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران، این پرتال از هجدهم خردادماه سال جاری به صورت آزمایشی راه اندازی شد و فردا 26/3/90 همزمان با ولادت مولود کعبه به طور رسمی افتتاح خواهد شد.

 

استفاده از ظرفیت مشارکتی سران دفاتر و  دفتریاران در امر به روز نگه داشتن اطلاعات دفاتر اسناد رسمی، وجود صندوق پستی برای دریافت نامه ها، بخشنامه ها و سایر موارد از کانون و امکان ارسال نامه یا مطلب به بخش های مختلف کانون، برقراری ارتباط با سایر همکاران و مکاتبه و دریافت پاسخ از طریق صندوق پستی، امکان ارسال صورت وضعیت آماری ماهانه و اطلاعات 10% دفاتر (حذف ارسال کاغذی آمار و گزارش مالی دفتر و 10% واریزی)، امکان انتقال نظرات و پیشنهادات برای مدیران واحدها، مدیر سیستم و هیات مدیره کانون بطور همزمان، امکان ایجاد بحث و گفتگو با همکاران درخصوص مسایل تخصصی از جمله امکانات این پرتال است.

 

پیام محمدرضا دشتی اردکانی،رییس کانون سردفتران و دفتریاران

 

بدون تردید، گام نهادن در فضای مجازی و سایبری برای قدیمی ترین نهاد خصوصی حاکمیتی کشور، امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

تا دیروز دانش رایانه و پردازش اطلاعات و مدیریت داده ها چندان فراگیر نبود لیکن امروز، فناوری اطلاعات و ارتباطات در پنج فاز، جریان اطلاعاتی را هدایت می کند؛ جمع آوری، ذخیره سازی، پردازش، انتقال و نمایش اطلاعات.

جهان حاضر، از دو دانش فناوری اطلاعات(IT) و فناوری اطلاعات و ارتباطات(ICT) همزمان بهره کافی را می برد.دیگر نه فقط اشخاص بلکه هیچ علم یا صنعت جدید یا فناوری نوینی وجود ندارد که عامل هدایت و پیشرفت اش، دانش فناوری اطلاعات و ارتباطات نباشد.

در این میان، حقوق سردفتری و علوم ثبتی استثنا نبوده و با کمی مسامحه، دور از واقع نیست که گفته شود در حوزه سردفتری، با بهره برداری از دانش نوین فناوری اطلاعات و ارتباطات به معنا و مفهوم واقعی «دفترخانه» بیش از دیروز نزدیک شده ایم و این، ناشی از ورود علوم جدید همچون دانش فناوری اطلاعات و ارتباطات در نظام سردفتری ایران است.

اینجانب به نوبه خود ضمن تشکر و قدردانی از تمامی مدیران و دست اندرکاران فنی و متخصصان امر در جهت راه اندازی درگاه اینترنتی کانون سردفتران و دفتریاران امیدوارم بسیار زودتر از موعد مقرر و قانونی وفق قانون برنام پنجم توسعه اقتصادی،فرهنگی و اجتماعی بتوانیم گام های دقیق و کارشناسی در مسیر دفاتر الکترونیک اسناد رسمی برداشته و رونمایی از پرتال کانون را ایستادن بر سکوی نخست برای قدم های بلند بعدی می دانم.

 

پیام مسلم آقاصفری، نایب رییس کانون سردفتران و دفتریاران

 

درگاهی که  پیش روی شما بازشده است حاصل ماهها بحث و گفتگوی هیات مدیره، تلاش و جدیت همکارانمان در واحد انفورماتیک در زمانی بیشتر از گفتگوهای اولیه می باشد. درگاهی برای گفتن و شنیدن، برای پرسیدن و پاسخ گفتن، برای نقد و نقل و ارسال و دریافت و ارایه طریق و بسیاری دیگر که دوستان دست اندرکار پیش از این گفته اند و شنیده اید و این مقدمه کار است. افق پیش رو نظر به دقت دارد و سرعت، که در جهان امروز ناگزیر است و از نگاهی دیگر و به دور از الفاظ سیاست آلوده  حذف کاغذ از چرخه داده ها و دریافت های اداری تا درختان زنده بمانند، تا انسان نفس بکشد و زندگی ادامه یابد.

برای ادامه حیات خودمان و طبیعت این درگاه را حمایت کنیم.

میلاد امام عارفان علی مرتضی علیه السلام و روز پدر و افتتاح این درگاه مبارک باد.

 

انتهای پیام