کانون سردفتران و دفتریاران

پنجشنبه, 05 خرداد 1401

آغاز بازرسی از تمامی دفاتر اسناد رسمی تهران

آغاز بازرسی از تمامی دفاتر اسناد رسمی تهران

مديركل بازرسي سازمان ثبت اسناد و املاك كشور گفت: علاوه بر بازرسي كلي بصورت نامحسوس نيز از واحدهاي ثبتي و دفاتر اسناد رسمي بازرسي خواهد شد.

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومي كانون سردفتران و دفترياران مهدي اقبال در ديدار صبح امروز خود با دشتي اردكاني موضوع احترام به حوزه سردفتري و تفكيك تخلفات شكلي و ماهوي را يادآور شد و به تخلفات گزارش شده برخي دفاتر اسناد رسمي بويژه در حوزه هاي ثبت آني و جعل اسناد اشاره و ابراز اميدواري كرد؛ با اجراي اين طرح بخش قابل توجهي از تخلفات كاسته خواهد شد.

 

وي تعداد بازرسان سازمان ثبت اسناد و املاك كشور را براي پوشش همه دفاتر اسناد رسمي كافي ندانست و گفت: براي حل اين مشكل از سردفتران معتمد و امانت دار كه مسلط به فناوري اطلاعات هستند استفاده خواهد شد .

 

اقبال دريافت وجوه اضافي را از ديگر تخلفاتي دانست كه متاسفانه برخي دفاتر مرتكب مي شوند و تصريح كرد : در صورتي كه اين نوع تخلفات به تاييد بازرسان اعزامي برسد سازمان ثبت اسناد و املاك كشور تا سلب صلاحيت با متخلفان برخورد مي‌كند.

 

مديركل بازرسي سازمان ثبت اسناد و املاك كشور با تاكيد براينكه كارمندان متخلف هيچ جايگاهي در ادارات ثبتي ندارند از اينكه براي برخورد با اين افراد تاكنون فقط محل خدمت آنان تغيير مي كرد ابراز تاسف كرد و افزود: از اين پس كاركنان متخلف در ادارات ثبتي اخراج مي شوند.

 

محمدرضا دشتي اردكاني، رئيس كانون سردفتران و دفترياران هم در اين جلسه اجراي طرح بازرسي‌هاي نامحسوس با استفاده از سردفتران مجرب را بسيار موثر و مثبت ارزيابي كرد و از آمادگي اين كانون براي همكاري هرچه بيشتر با سازمان ثبت اسناد و املاك كشور خبر داد.

 

همچنين در اين جلسه مقرر شد 200 نفر از سران دفاتر پس از گذراندن يك دوره آموزشي در اجراي طرح بازرسي‌هاي نامحسوس مشاركت كنند.

 

در اين ديدار محمد عظيميان، نايب رئيس كانون و مباركه شهرياري، عضو هيئت مديره و مسئول واحد بازرسي كانون حضور داشتند.

 

تاریخ ارسال خبر: 
98/07/22