کانون سردفتران و دفتریاران

پنجشنبه, 05 خرداد 1401

تفاهم نامه اخذ عوارض سالیانه خودرو به صورت برخط توسط دفاتر اسناد رسمی/گام دیگری در راستای الکترونیکی شدن امور در دفاتر اسناد رسمی

تفاهم نامه اخذ عوارض سالیانه خودرو به صورت برخط توسط دفاتر اسناد رسمی/گام دیگری در راستای الکترونیکی شدن امور در دفاتر اسناد رسمی

این تفاهم نامه صبح امروز با حضور علی خندانی، رئیس کانون سردفتران و دفتریاران، علیرضا سلیمی، عضو هیئت مدیره و مدیر واحد فناوری اطلاعات کانون و نمایندگان شرکت مربوطه به امضا رسید.به گزارش روابط عمومی خندانی در این زمینه اظهار داشت: این تفاهم نامه گام دیگری در جهت الکترونیکی شدن امور دفاتر اسناد رسمی است. چند سالی است دفاتر اسناد رسمی با پرداخت عوارض شهرداری دچار مشکل هستند و با این تفاهم نامه مشکل برطرف خواهد شد.


وی با اشاره به اجرایی شدن این طرح در استان‌های قم و سیستان و بلوچستان به تجربه راضی کننده در این استانها اشاره کرد و افزود: دفاتر اسناد رسمی بعضا به صورت جزیره‌ای عمل می کردند و یکی از خواسته های همه دفاتر این بود که رویه یکسان و یکنواختی برای عمل کردن وجود داشته باشد. در این طرح بحث پرداخت عوارض شهرداری نیز دیده شده است.

 

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران با مثبت ارزیابی کردن این طرح آن را خبر خوبی برای دفاتر اسناد رسمی سراسر کشور دانست و عنوان کرد: در زمینه پرداخت ها و روش یکسان در همه دفاتر و رفع تفاوتهای پرداختی حرکت بسیار خوبی انجام خواهد شد و گام دیگری در راستای الکترونیکی شدن امور در دفاتر اسناد رسمی صورت خواهد گرفت.
سلیمی، عضو هیأت مدیره کانون نیز در این جلسه با بیان اینکه کانون تعهداتی در زمینه ارائه سخت‌افزار و نرم‌افزار ندارد گفت: کانون سردفتران و دفتریاران تعهد مالی و اداری در این خصوص ندارند و فقط در راستای اطلاع رسانی به همکاران فعالیت خواهد داشت.
تاریخ ارسال خبر: 
1400/04/12