کانون سردفتران و دفتریاران

شنبه, 08 بهمن 1401

مراسم گرامیداشت ششم دی در آذربایجان غربی با تقدیر از بازنشستگان این استان برگزار شد

مراسم گرامیداشت ششم دی در آذربایجان غربی با تقدیر از بازنشستگان این استان برگزار شد

مراسم گراميداشت ششم دي ماه به عنوان دویست و هشتاد و دومین روز سال با الهام از آیه 282 سوره بقره(آیه مداینه) با تقدير از سردفتران و دفترياران بازنشسته در استان آذربايجان غربي برگزار شد.

 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني كانون سردفتران و دفترياران،اين نشست باحضور مدیرکل،معاون،روسا و کارشناسان اداره ثبت استان آذربایجان غربی، سردفتران و دفتریاران شاغل و بازنشسته و هيات مديره جامعه استان در محل ساختمان جامعه برگزار شد.

 

فتح اللهي، رئیس جامعه سردفتران و دفترياران آذربایجان غربی با اشاره به لزوم گراميداشت ششم دی ماه، به نقش و جایگاه سند رسمی اشاره كرد و گفت: باتوجه به ظرفیت های قانونی و روش های معمول پیشرفته جهانی که تثبیت مناسبت های اجتماعی و ایجاد امنیت اسناد،سرعت،دقت و در نتيجه استقبال و رضایت عمومی را فراهم مي سازد، دفاتر اسناد رسمی هم بايد در این راستا کوشا و جدی باشند.

 

وي افزود: باتوجه به اقدامات اخیر سازمان ثبت اسناد و املاك كشور در فراهم كردن زمینه پرداخت وجوه الکترونیکی،استعلامات الكترونيكي،خلاصه معاملات،گواهی امضای دیجیتال،راه اندازي پورتال که همانا مقدمه  ثبت آنی و الکترونیکی است؛ اميدواريم گام های آتی سازمان ثبت که لازمه گذار از ثبت سنتی به ثبت نوین است، مورد استقبال دفاتر واقع شود و دفاتر با کسب آموزش های لازم، با برنامه های سازمان ثبت هماهنگ باشند.

 

خیری، مدیرکل ثبت آذربايجان غربي نیز با تشریح وضعیت موجود ثبتی کشور،چشم انداز و سیاست های سازمان ثبت در افزایش ضریب امنیتی اسناد به لحاظ نقش و جایگاه اسناد در قوانین،روابط اجتماعی و معاملات اشخاص، به جایگاه دفاتر اسناد رسمی در اين راستا و روابط فیمابین دفاتر و ادارات ثبت اشاره كرد.

 

وي با بيان اينكه در حال حاضر ثبت کشور در حال دگرگوني از روش سنتی به روش صنعتی است،‌گفت: اين مهم  موجب تلاش های مضاعف ادارات ثبت در اکثر حوزه های کاری شده است و در اين راستا تقاضا از سردفتران و دفتریاران اين است كه در گذر از این مسیر، همکاری های لازم را در جهت خدمتی شایسته به شهروندان انجام دهند.

 

خیری تاكيد كرد: اداره كل ثبت آذربايجان غربي همواره آمادگی دارد درخصوص ارائه خدمات شایسته و رفع تنگناها در حوزه دفاتر اسنادرسمی با تمام ظرفیت ها همکاری لازم را ارايه كند.

 

در ادامه اين نشست حیدروند، معاون مدیرکل ثبت استان نيز با ارائه آمار و عملکردهای ثبت استان خصوصا" صدور اسناد مالکیت، به تشریح حجم فعالیت های ثبتی اين اداره در مقایسه با سایر ادارات و سازمانها پرداخت.

 

وي با بيان اينكه اهمیت اداره ثبت و حجم فعالیت های معموله ناشناخته مانده و مردم از نوع و حجم این خدمات اطلاعات کافی و دقيقي ندارند، ابراز امیدواری کرد، مطبوعات و رسانه ها نقش ادارات ثبت، نوع و حجم خدمات را بيش از گذشته براي مردم تبیین كنند.

 

شیرپنجه، رئیس ثبت شهرستان ارومیه و برزنجی، عضو هیات مدیره آذربايجان غربي نيز به تنگناها و نکات ضعف ارتباطی دفاتر با اداره ثبت اشاره و از حاضرین تقاضا كردند نقطه نظرات خود را جهت طرح در جلسات هفتگی  ارائه كنند.

 

در پایان اين مراسم از زحمات و تلاش های نقشبندی، سردفتر بازنشسته 8ارومیه و همکار مجله کانون، مختار ایران دوست و نصرت رضائی لک؛ سردفتر و دفتریار بازنشسته 3 ارومیه، با اهدای لوح نفیس و هدایائی تجلیل و قدردانی شد .

 

همچنين در پايان اين گردهمايي پيشنهاد شد روز ششم دی ماه هرسال به میمنت آیه شریفه 282 سوره مبارک بقره علاوه بر تبيین نقش سند و جایگاه سردفتر،به عنوان روز تجلیل از بازنشستگان سردفتر،دفتریار،کارکنان ثبت و کسانی که در راه اعتلای ثبت و سند تلاش مي كنند تعیین و از آنان قدرداني به عمل آيد.

 

انتهاي پيام