کانون سردفتران و دفتریاران

شنبه, 08 بهمن 1401

از 13مرداد92/ارسال الکترونیک خلاصه معاملات املاک صرفا از طریق توکن حاوی گواهی امضای الکترونیک سازمان ثبت میسر است

از 13مرداد92/ارسال الکترونیک خلاصه معاملات املاک صرفا از طریق توکن حاوی گواهی امضای الکترونیک سازمان ثبت میسر است

از سيزدهم مردادماه 92، ارسال الكترونيك خلاصه معاملات املاك توسط دفاتر اسنادرسمي صرفا از طريق توكن حاوي گواهي امضاي الكترونيك سازمان ثبت ميسر خواهد بود.

 

 

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران، از آنجا كه مهلت صدور گواهی امضای الکترونیک سازمان ثبت اسناد و املاک كشور ویژه سردفتران اسناد رسمی تا تاریخ 12 مرداد ماه سال جاری تمدید شده است، ارسال الكترونيك خلاصه معاملات املاك توسط دفاتر اسنادرسمي از روز سيزدهم مردادماه فقط از طريق توكن حاوي گواهي امضاي الكترونيك سازمان ثبت انجام خواهد شد.

 

مهلت اخذ گواهي امضاي الكترونيكي ثبت براي دفاتر اسنادرسمي از 8 تا 31 تیرماه تعيين شده بود و با درخواست كانون سردفتران و دفتریاران و تعدادي از دفاتر اسنادرسمي و با موافقت رياست سازمان ثبت تا 12 مردادماه تمديد شد. سردفتران اسناد رسمی که تاکنون موفق به اخذ امضای الکترونیک ثبتی خود نشده اند فقط تا شنبه آينده به تاريخ 12 مرداد فرصت دارند، به دفاتر معرفی شده مراجعه و نسبت به اخذ گواهی خود اقدام كنند.

 

بر اين اساس طبق اعلام سازمان ثبت از تاريخ فوق الذكر دفاتر فاقد گواهي امضاي الكترونيكي سازمان ثبت اسناد و املاك كشور قادر به استفاده از سامانه ها و خدمات الكترونيكي ثبتي نخواهند بود.

 

انتهاي پيام