کانون سردفتران و دفتریاران

شنبه, 08 بهمن 1401

مجله

دفتر ماهنامه "کانون"

 

 

 

 

 

دفتر ماهنامه"کانون" دارای سه بخش «شورای سیاست‌گذاری»، «شورای داوری مقالات» و «هیأت تحریریه» است که هیأت تحریریه به‌صورت هفتگی نشست‌هایی دارد که "مهم‌ترین موضوع‌های جامعه‌ی سردفتری" و "مسایل روز و مبتلابه دفاتر اسناد رسمی سراسر کشور" اعم از دغدغه‌های حقوقی و یا صنفی خصوصاً مسایل راجع‌به حقوق سردفتری و امور ثبت اسناد و املاک، حسب معمول به‌عنوان دستور جلسه، مورد بحث و بررسی قرار داده می شود و نسبت به ضرورت تهیه مقاله راجع‌به موضوعِ موردِ بررسی، تعیین وضعیت می شود. و همچنین، با ارجاع مقالاتِ رسیده به شورای داوری مقالات، در صورت اعلام‌نظر داوران مبنی‌بر تأیید، جهت چاپ اقدام می شود. مدیریتِ خط مشی کلی ماهنامه"کانون" نیز از وظایف شورای سیاست‌گذاری است.

 

 

 

گفتنی است تهیه و تدوین و نشر کتاب‌های حقوقی به‌ویژه راجع‌به حقوق سردفتری، انتشار ویژه‌نامه‌های مناسبتی و ضمیمه‌های موضوعی از دیگر مسؤولیت‌های دفتر ماهنامه"کانون" است.

 

 

 

 

 

"کانون"، نشریه‌ای است با روش خبری و تحلیلی در زمینه‌ی علوم انسانی، به زبان فارسی و با ترتیب انتشار "ماه‌نامه" که گستره توزیع آن، شهرستان‌های سراسر کشور است و به‌موجب قانون مطبوعات مصوب 64/12/28  مجلس شورای اسلامی، در تاریخ 76/5/4  طی ثبت شماره 3032/124 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به صاحب‌امتیازی کانون سردفتران و دفتریاران، پروانه انتشار دریافت نموده است.

 

 

 

 

 

گفتنی است پیش از این، نشریه‌ای با عنوان "کانون سردفتران" به همت و صاحب‌امتیازی زنده‌یاد جمال‌الدین جمالی (سردفتر سابق دفتر اسناد رسمی شماره 29 تهران) از دی‌ماه 1336 تا مردادماه 1355منتشر شده که موسوم‌به "دوره‌ی اول انتشار" است.

 

 

 

یادآور می‌شود وفق مصوبه‌های هیأت نظارت بر مطبوعات، از ابتدای انتشار ماهنامه (شهریورماه 1376) زنده‌یاد عباس سعیدی (سردفتر سابق دفتر اسناد رسمی شماره 113 تهران) به‌عنوان مدیرمسؤول، انتخاب و سپس، این مسؤولیت از تاریخ  84/3/2  به محمدعلی اختری (سردفتر بازنشسته دفتر اسناد رسمی شماره 122 تهران) واگذار که پس از مدتی، مجدداً از تاریخ 78/12/26 ، عباس سعیدی عهده‌دار مدیرمسؤولی شد و از تاریخ 91/3/1  تا کنون، محمدرضا دشتی اردکانی (سردفتر دفتر اسناد رسمی شماره 287 تهران)، مدیرمسؤول ماهنامه"کانون" است.

 

 

 

قابل توجه این که؛ تمامی شمارگان ماهنامه"کانون" از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی کانون سردفتران و دفتریاران به نشانی www.notary.ir قابل ذخیره‌سازی و مطالعه‌ی برون‌خط (آف‌لاین) است.

 

 

 

 

 

نشانی:

 

تهران- خیابان استاد مطهری- روبه‌روی خیابان سنایی- شماره 273

 

صندوق پستی: تهران  419 – 14335 دفتر ماهنامه"کانون"

 

تلفن و نمابر:   88727881 – 021

 

رایانامه (نشانی الکترونیکی) جهت دریافت مقالات:   kanoon.notary@gmail.com