کانون سردفتران و دفتریاران

شنبه, 08 بهمن 1401

آموزش و پژوهش

دفتر آموزش و پژوهش کانون سردفتران و دفتریاران یکی از دفاتر تخصصی کانون است که وظیفه اصلی آن اجرای بند 1 ماده 66قانون دفاتر اسناد رسمی جهت ارتقای سطح علمی و عملی سردفتران و دفتریاران است.

 

 

 

برنامه ریزی آموزشی، تحقیق، بررسی، مطالعه و اخذ نظرات، ارزیابی و نیاز سنجی آموزشی، تعیین سرفصلها و تدوین دروس، برنامه ریزی و اخذ مجوزهای لازم برای برگزاری دوره های علمی و عملی مورد نیاز سردفتران و دفتریاران، مسائل آموزشی مرتبط با متقاضیان ماده 69 قانون دفاتر اسناد رسمی که شامل تشکیل پرونده ، برگزاري كلاس ها وكارگاه هاي آموزشي و  انجام اختباركتبي و شفاهي توسط کمیسیون نظر مشورتی است و همچنین مسائل مربوط به نظارت بر تحصیل سردفتران و دفتریاران که در داخل یا خارج از کشور با توجه به آئین نامه مرخصی تحصیلی مشغول به تحصیل هستند، از جمله وظایف کمیسیون آموزش و پژوهش است.

 

 

 

مهمتر از همه دفتر آموزش و پژوهش، نظام جامع آموزشی سردفتران و دفتریاران را تدوین نموده است. در همین ارتباط دفتر آموزش و پژوهش به عنوان یکی از کارهای اساسی در تلاش است تا نسبت به احیای تبصره 3 ماده 6 قانون دفاتر اسناد رسمی از طریق سازمان ثبت و اسناد و املاک کشور و وزارت علوم تحقیقات و فناوری اقدامات لازم را  انجام دهد.