کانون سردفتران و دفتریاران

شنبه, 07 خرداد 1401

از وبلاگ همکاران 2

از وبلاگ همکاران 2

 

سردفتری یا سرابی فریبنده

http://sardaftar3y.persianblog.ir/post/643/

 

آفلاین یا آنلاین؟ کدام حافظ منافع و حقوق مردم؟

اگر مسئولیت تنظیم اسناد تحت هر شرایط و بموجب مقررات بعهده سردفتر است باید اختیار استفاده از سامانه را نیز داشته باشد و اگر ما مجبور به استفاده از تمامی سامانه های مرتبط هستیم باید مسئول جوابگوئی و خسارات وارده  به مراجعین به دفاتر مشخص گردد و این امر رسما اعلام گردد تا قضات محترم نیز در رسیدگی به شکایات علیه سران دفاتر و دفتریاران آن را رعایت نمایند.

مردم ما خیلی نجیبند .... دیروز اگر اتفاق ناگواری نیفتاده و اگر درگیری فیزیکی در دفاتر و با سردفتران و دفتریاران صورت نگرفته باشد باید مرهون نجابت مردم دانست.

 

دفتر اسناد رسمي 377 سميرم اصفهان

http://sardaftar377.blogfa.com/post/204

 

همکاران اراکی در ششمین نشست وبلاگ نویسان گل کاشتند

همانطور که میدانیم قدرت انکار ناپذیر وبلاگ نویسان به عنوان بازوان توانمند جامعه سردفتری و دفتریاری کشور و صدای رسای آنها بر هیچ کس پوشیده نیست ... مسیر این قطار رسیدن به جایگاهسیت که هدفش حفظ شان و منزلت سردفتری است امیدواریم با حمایت مسئولین محترم برای تعالی و پیشرفت راهها را بیابیم و یا اینکه بسازیم.

 

دفـتــرخــــانـــــه

http://daftarkhaneh.blogfa.com/1393/03

 

 همایش اراک 1

نشست های جامعه مجازی چنان جا افتاده و ناگزیر شده که اهمیت نشست برشماره آن پیشی گرفته است  و این امر از همان بدو ورود ودیدار با بزرگان جامعه مجازی مشهود است . کسانی که با انبوهی فکر و ایده آمده اند و لدی الورود و پیش از آغاز رسمی جلسات کار و تکاپوی خود را برای بهره وری بیشتر از نشست آغاز می کنند . هر کس به گونه ای . از عکس و تصویر و انعکاس آن گرفته تا رایزنی و گفتگو و برنامه ریزی و بررسی مشکلات .

 

کلبه ی عمو

http://amuamu.persianblog.ir/post/176/

 

 سفرنامه اراک!

چه تفاوت دارد هرکسی راکه دیدی می توانی تصور کنی که همان شخص مورد نظرت می باشد. انسانها همه یکی هستند وتفاوتی بین آنها نیست. چیزی شبیه  گنجشکهای نشسته روی سیم های برق فشار قوی - که نمیدانم چرا خشکشان نمی کند-  آیا تفاوتی درآنها می بینید. شاید تفاوت، تصورات ساخته ی ذهن پیچیده ی ماست. یک پرسش اصلا آیا ما وجود داریم؟ شاید وجود داشته باشیم یعنی شاید وجود نداشته باشیم شاید سایه ای از ذی وجودی باشیم. حقیقتیم یا مجاز؟ جوهریم؟ شاید عرضیم یا مخلوطی از آن دو.

 

دفتر اسناد رسمی شماره 14 بوکان

http://daftar14bukan.blogfa.com/post/98

 

بررسی آیین نامه بازنشستگی در اتاق فکر سردفتران و دفتریاران

ماده 2 - 1- مخالفت کلی با مجازات سردفتر در پرداخت 10 درصد بیمه و بازنشستگی - و اینکه در صورت تعیین کیفر کانون 10 درصد گواهی امضاء را هم مطالبه می کند. 2- در ارائه تسویه حساب پایان خدمت کانون مطالباتش را وصول می نماید . و یا ارائه هرگونه خدمات از سوی منوط به پرداخت 10 درصد گردد.

 

وبلاگ دفتر اسناد رسمی 4 سبزوار

http://notary4.blogfa.com/post-378.aspx

 

نرم افزار جامع محاسبه هزینه های اسناد رسمی مطابق با آخرین تغییرات سال ۱۳۹۳

با لطف و عنایت خداوند بروزرسانی نرم افزار جامع محاسبه هزینه های اسناد رسمی در آستانه روز مادر به پایان رسید. ضمن تبریک روز مادر به تمامی مادران گرامی و آرزوی سلامتی برای تک تک مادران این نرم افزار در آستانه این روز پربرکت تقدیم شما همکاران گرامی می گردد.امیدوارم مورد استفاده شما همکاران گرامی قرار گیرد.

 

حجت ارحام - دفتریار دفتر اسناد رسمی شماره 7 دورود

http://daftaryar7dorod.persianblog.ir/post/136/

 

بخشنامه معافیت مالیاتی حقوق یک میلیونی فردا ابلاغ می‌شود

معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور گفت: بخشنامه معافیت مالیاتی حقوق ماهانه تا یک میلیون تومانی، فردا توسط رئیس سازمان ابلاغ می‌شود.

حسین وکیلی اظهار کرد:‌ هنوز بخش‌نامه معافیت حقوق یک میلیون تومانی در ماه از مالیات ابلاغ نشده و احتمالاً از فردا توسط رئیس سازمان امور مالیاتی ابلاغ می‌شود، تا حقوق فروردین‌ با این بخش‌نامه اعمال شود.

 

دفتر اسناد رسمی 38 ارومیه

http://urmianotary38.persianblog.ir/post/109/

 

تصویب آیین نامه اجرایی قانون پیش فروش ساختمان

در این آیین نامه به مسایلی از قبیل نحوه تنظیم قرارداد، نحوه محاسبه نهایی مساحت و قیمت ملک پیش فروش شده ترتیبات پیش خرید یک واحد توسط چند نفر، تکالیف شهرداری و سایر مراجع قانونی هنگام صدور پروانه ساخت، تکالیف مهندس ناظر در مراحل پیشرفت عملیاتی ساختمانی، تکالیف پیش فروشنده در خصوص بیمه حوادث، نحوه فسخ قرارداد پیش فروش چگونگی واگذاری ملک پیش فروش شده، نحوه محاسبه ماخذ حق الثبت و ضمانت اجرای تخلف از تعهدات پرداخته شده است.

 

محضری کوفکا

http://ghasedak54sem.blogfa.com/post-56.aspx

 

اندر جکایات وی پی ان نا وصل و بیمه نا اعتبار

ایام ماضی اندک آرامشی که در بیوت الاسناد باقی مانده بود بی اذن خواجه خروج می نمود وتا جان را به لب نمی رساند به سرا رجعت نمی نمود .

من دفتر یار بن طناز قومسی که از فقر آرامش و ثروت دغدغه ،مزاجم نا متعادل ، بلغم و صفرایم ، دمو و سودایم جملگی درهم گشته و اخلاط مزاج باری پر مشقت شده بود بر دوش روح وجسم نحیف من .

 

سردفتران ودفتریاران مازندران

http://www.sardaftaranmazn.blogfa.com/post-283.aspx

 

بیانیه پایانی نشست ششم پویندگان پهنه ناآشکار دفاتراسناد رسمی

به فضل الهی و به حمد و یاری ایزد منان و همت والای همکاران میزبان در استان مرکزی ،  ششمین همایش کشوری جامعه مجازی وبلاگ‌نویسان حوزه دفاتر اسناد رسمی با حضور پرشور همکاران سردفتر و دفتریار وبلاگ نویس و وبلاگ خوان و فعالان فضای مجازی در حوزه دفاتر اسناد رسمی و تعدادی از اعضای هیأت مدیره کانون مرکز و بعضی از کانون‌ها و جوامع استانی و تنی چند از پیش‌کسوتان سردفتری در تاریخ 25 و 26 اردیبهشت 1393 در شهر اراک در استان مرکزی برگزار گردید .

 

دفتر اسناد رسمي 15 قاين

http://asnad15.blogfa.com/post/68

 

نرم افزار محاسبات نسخه 4

نرم افزار محاسبات دفاتر اسناد رسمی - نسخه 4- بر اساس مواد مندرج در بخشنامه شماره 90/89231 مورخ 1390/10/05 و 90/186687 مورخ1390/10/10 سازمان ثبت اسناد و املاك و با توجه به نرخ مالیات بر ارزش افزوده و همچنین سامانه ثبت آنی جهت سهولت در انجام محاسبات اسناد منقول و غير منقول و رهني و اسناد غیر مالی تهيه و تنظيم گرديده است.

 

دفتر اسناد رسمی شماره 36 کرمانشاه

http://khoramshahi.com/

 

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی :کاهش ۱۰ درصدی پرونده های حقوقی با تصویب آیین نامه قانون پیش فروش آپارتمان

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با بیان این که تصویب آیین نامه قانون پیش فروش آپارتمان بهانه ها را در عدم اجرای این قانون پایان داده است، گفت: تصویب این آیین نامه در هیئت دولت منجر به کاهش ۱۰ درصدی پرونده های حقوقی در محاکم قضائی خواهد شد.

 

دفتر اسناد رسمی 30دماوند(آبسرد)

http://asnade30.blogfa.com/post/88

 

حذف دفاتر، بیم یا امید؟

برکسی پوشیده نیست که با توسعه فن آوری وبه ویژه سرعتی که دراین شاخه  در حوزه سازمان ثبت اسناد واملاک کشور دیده می شود نوشتن در دفاتر قدیمی بسیارمرتجعانه است اما چون الزام قانونی دارد گریزی از آن نیست وکماکان باید در ظل تمسخر ارباب رجوع در دفتر بنگاریم.

این دفتر آنقدر در اذهان دفاتر وارباب رجوع منفور آمده که همگان برای حذف آن لحظه شماری می کنندوشایدهمین منفوریت باعث شده که به عواقب وحشتناک حذف کامل آن کمترتوجه شود.

 

دفتر اسناد رسمی 6 نورآباد لرستان

http://asnad6.mihanblog.com/post/80

 

عبرت های " این شخص در قید حیات نیست "

سنت خداوند متعال از این باب املاء واستدارج بود به همه مهلت می دهد ونشانه ها را بر راهشان قرار می دهد تا برگردند اما همین که نشانه ها را دیدند ودرس عبرت نگرفتند به انها کمک می کند تا در این راه بیشتر وبیش تر پیشرفت وترقی کنند اما این از باب قهر خداوند است و نه لطفش.

 

پارس وندار

http://www.parsvandar.ir/

 بیانیه ششمین نشست وبلاگ نویسان حوزه دفاتر اسناد رسمی

به فضل الهی و به حمد و یاری ایزد منان و همت والای همکاران میزبان در استان مرکزی ،  ششمین همایش کشوری جامعه مجازی وبلاگنویسان حوزه دفاتر اسناد رسمی با حضور پرشور همکاران سردفتر و دفتریار وبلاگ نویس و وبلاگ خوان و فعالان فضای مجازی در حوزه دفاتر اسناد رسمی و تعدادی از اعضای هیئت مدیره کانون مرکز و بعضی از کانونها و جوامع استانی و تنی چند از پیشکسوتان سردفتری  در تاریخ 25 و 26 اردیبهشت 1393 در شهر اراک در استان مرکزی برگزار گردید

این همایش با دستور جلسه، بررسی مشکلات و معضلات جامعه سردفتری کشور و شناسائی آسیبهای حرفه کتابت و ارائه راه حلهای مناسب جهت  برون رفت از آن و رفع دغدغه های همکاران و همچنین ارائه راهکارهائی که بتواند در ترویج وبلاگ نویسی و تولید محتوا و تاثیرگذاری آن در فضای حقیقی و رعایت کامل منشور اخلاقی بلاگران این حوزه ، طی دو روز نشست با سخنرانی و استماع نظرات شرکت کنندگان بکار خود ادامه و پس از جمع بندی مطالب ارائه شده موارد زیر مورد تاکید و تائید قرار گرفت:

1-نامتناسب بودن تعرفه ها با هزینه های دفاتر اسناد رسمی و افزایش هرساله حقوق و دستمزد و حق بیمه و هزینه سایر ملزومات اداری و معیشتی ، بعنوان بزرگترین آفت و آسیبهای شغلی جامعه سردفتری کشور مورد تاکید قرار گرفت و  بازبینی و اصلاح تعرفه ها بخصوص در بخش غیرمنقول و ضرورت تمکین به رای دیوان عدالت اداری درخصوص بلااثر بودن آئین نامه 1317 و به تبع آن تبصره الحاقی به ماده 58 آن ، بعنوان تنها راه حل برون رفت از این معضل شناخته میشود لذا حاضرین در نشست از ریاست معظم قوه قضائیه و ریاست محترم سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تقاضا دارند برای رفع مشکلات نزدیک به 8000 دفتر اسناد رسمی و جلوگیری از هرگونه لغزش و فساد احتمالی در حرفه مقدس کتابت ، نسبت به تجدید نظر و بازنگری در تعرفه ها و واقعی نمودن ثمن معاملات که با تصویب لایحه تحول مالیاتی در اینده نزدیک بنوعی ضرورت قانونی نیز خواهد بود اقدامی عاجل مبذول دارند

2-اعضای جامعه مجازی از هرگونه برنامه الکترونیکی که بتواند فرایند تنظیم اسناد و انجام امور مردم را تسهیل و دفاتر را به روز نماید استقبال و در این راستا سامانه ثبت آنی را مفید میدانند لکن  با توجه به اینکه قطعی مکرر عوامل دخیل در تنظیم اسناد مردم اعم از pos و vpn و همچنین اینترنت و سامانه ثبت احوال که متاسفانه بعد از هشت ماه همچنان ادامه دارد و این امر موجب بدبینی مردم و تزلزل  اعتبار جامعه ثبتی و دفاتر اسناد رسمی میگردد ، لزوم تعیین مرجع یا مرکز پاسخگو و در دسترس احساس میگردد و بنظر شرکت کنندگان در این همایش بعنوان یک آسیب در حوزه اسناد رسمی شناخته میشود لذا از ریاست محترم سازمان ثبت اسناد و املاک میخواهیم ضمن صدور دستور موکد به رفع نقائص باقیمانده در اجرای ثبت آنی اعم از ساختاری و حقوقی ، مرجع ذیصلاح و یا اشخاص مسئول جهت پاسخگوئی را تعیین و اعلام فرمایند و در این راستا جامعه مجازی دفاتر اسناد رسمی با تمام ظرفیت و توانمندی خود آماده هرگونه همکاری و اطلاع رسانی و جلب نظرات کارشناسی و ارائه آن به کارگروه های مربوطه میباشد

3-با عنایت به تشتت مقررات و بخشنامه های ثبتی بنظر میرسد بازنگری در مجموعه بخشنامه های ثبتی و حذف موارد ناسخ و منسوخ ضرورتی اجتناب ناپذیر است لذا از مقام معظم معاونت قوه قضائیه وریاست محترم سازمان استدعای تشکیل کارگروهی قوی و تخصصی و کارآمد را داریم

4-نظر به اهمیت و ضرورت اصلاح قانون دفاتر اسناد رسمی و همراه شدن با علوم وفنون جدید و به روز شدن تنظیم و تنسیق اسناد و معاملات مردم و لزوم اخذ نظرات کارشناسی سران دفاتر و دفتریاران از ریاست معظم سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تقاضای مشارکت دادن هرچه بیشتر همکاران در دفاتر اسناد رسمی و کانونها و جوامع سردفتری را داریم و آمادگی خود را برای هرنوع همکاری و ارائه نقطه نظرات کارشناسی اعلام مینمائیم

5-حاضرین از کانون سردفتران و دفتریاران مرکز میخواهند بنحو مقتضی و از طریق سازمان ثبت اسناد و رفع موانع ، نسبت به فعال نمودن هرچه سریعتر کمیسیون وحدت رویه و رفع مشکلات همکاران اقدامی عاجل بعمل آورند.

6-مشکلات درمانی و امور رفاهی و بازنشستگی سران دفاتر و دفتریاران و افراد تحت تکفل بعنوان مهمترین نیاز ومعضل موجود مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت و حاضرین به اتفاق از هیئت مدیره کانون تهران درخواست مینمایند هرچه سریعتر به مشکلات درمان همکاران پایان داده و رویه یکسان و عادلانه را در کلیه استانهای کشور اعمال نمایند

7-در راستای ترویج وبلاگ نویسی مقرر شد از طرف کمیته برگزاری نشستها ،  لیست تمامی وبلاگهای فعال و آدرس اینترنتی آن با شرح مختصری از فواید و نحوه استفاده از فضای مجازی را از طریق پرتال کانون سردفتران و یا با هماهنگی کانون تهران ، همراه با مجله و یا ضمیمه ماهنامه های کانون و یا بنحو مقتضی به کلیه دفاتر اسناد رسمی ارسال نمایند – هزینه  مربوطه از طرف اعضای جامعه مجازی پرداخت خواهد شد

8-نظر به اینکه همسوئی و همصدائی و انسجام همکاران وبلاگ نویس در طرح و انتقال مطالب به افکار عمومی و مخاطبان و اعتلای شان دفاتر اسناد رسمی و جایگاه و اعتبار سند رسمی و رفع مشکلات و معضلات حرفه و دفاع در قبال هجمه ها و اتهامات ناروا ، موثر و تاثیرگذار است لذا تاکید گردید عموم فعالان حوزه مجازی دفاتر اسناد رسمی در خصوص موضوعات مهم و حیاتی در بازه های زمانی مشخص نسبت به ارائه مقالات و مطالب سودمند و پیشنهادات و نظرات کارشناسی خود و دفاع همه جانبه از حرفه مقدس کتابت ، بنحو هماهنگ در وبلاگهای خود اقدام نمایند

9- ضمن ابقاء نمایندگان قبلی در شورای سیاستگزاری ، جهت تقسیم کار و انجام امور همکاران ، کمیته ها و کارگروههای زیر با استفاده از نیروهای تخصصی حاضر در نشست انتخاب و تعیین گردید:

الف : با توجه به اهمیت انجام کار تنظیم اسناد مردم بعنوان اولین وظیفه دفاتر اسناد رسمی مقرر شد کارگروه ثبت آنی و سیستم pos  تحت مسئولیت آقای جمشیدی مدیر وبلاگ بنچاق تشکیل و نامبرده اعضای تیم خود را از بین وبلاگ نویسان و وبلاگ خوانان انتخاب و هریک از همکاران مشکلات مربوط به این دو بخش را به کارگروه منعکس تا به سازمان و دفتر فن آوری جهت رفع مشکلات ارائه گردد

ب: کمیته نشستهای جامعه مجازی – آقای علی امینی و سرکارخانم سهرابی و آقای ساداتی بعنوان اعضای کمیته مذکور انتخاب گردیدند

پ: کارگروه فنی گواهی امضای الکترونیک – آقایان ساداتی و موسوی گرمستانی از ساری و سیدحسین میروکیلی از یزد و خانم هاشمی مقدم از آمل که مسئولیت صدور گواهی امضای الکترونیک همکاران و نیز دفتر RA را بعهده دارند به عنوان اعضای کارگروه انتخاب شدند تا هرگونه مشکلی و ابهام همکاران در خصوص صدور امضای الکترونیک اعم از بازرگانی یا سازمان ثبت اسناد را رفع و هماهنگیهای لازم را با سازمان ودفتر گواهی امضای کانون و بازرگانی انجام دهند

 ت: کارگروه مالیاتی – آقایان متولیان و رستمیان از ساری بعنوان اعضای این کارگروه انتخاب گردیدند تا با بررسی مقررات مالیاتی حقوق و وظایف همکاران را تعیین و عنداللزوم مواضع و نظرات کارشناسی خود را اعلام تا چنانچه نیازی به تقدیم دادخواست به دیوان و یا ارسال به امور مالیاتی باشد اقدام گردد

ث: مدیریت سایت پارس وندار – جهت اداره سایت و در ادامه مصوبات نشست پنجم مقرر شد آقای علیرضا سلیمی بعنوان مدیر مسئول ، اداره سایت را بعهد گرفته و با کمک و مشورت آقای امیرحسین وحیدی و سرکارخانم سهرابی بعنوان کارگروه سایت ، نسبت به راه اندازی اقدام نمایند و موارد نیازمند به بررسی یا اجازه نشر مقالات کماکان با شورای سیاستگذاری متتخب نشست پنجم و شیوه نامه مربوطه خواهد بود

ج: پیشنهاد جناب آقای خرمشاهی سردفتر محترم 36 کرمانشاه در همایش جهت پالایش متون و فرمتهای اسناد تنظیمی حاوی اصطلاحات و مفاهیم حقوقی و گویا و خودداری همکاران از بکاربردن متون ناموزون و فاقد بار حقوقی لازم ، آقای خرمشاهی بعنوان رئیس و مسئول کارگروه انتخاب و تعیین گردیدند تا با انتخاب تیم همراه وبا هماهنگی با کانون تهران نسبت به این مهم اقدام و فرمتهای اسناد را جهت استفاده همکاران در سطح کشور تهیه نمایند

10- محل نشست بعدی در صورت وجود امکانات در هفته دوم مهرماه در استان قم تعیین و مقرر شد توسط آقای امینی و کمیته دائمی نشست بررسی و در صورت تغییر ، مراتب دو ماه قبل از موعد مقرر به اطلاع همکاران برسد.