کانون سردفتران و دفتریاران

پنجشنبه, 05 خرداد 1401

قانون مالیات بر ارزش افزوده به رییس‌جمهور ابلاغ شد+متن کامل

قانون مالیات بر ارزش افزوده به رییس‌جمهور ابلاغ شد+متن کامل

قانون مالیات بر ارزش افزوده به رییس‌جمهور ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی، قانون مالیات بر ارزش افزوده درحالی به دولت ابلاغ شد که بر این اساس برخی فعالیتهای اقتصادی همچنان از مالیات مذکور معاف است.

در نامه رییس مجلس آمده  است:


حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی
رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران


عطف به نامه شماره ۵۱۴۱۸/۱۶۴۲۰۹ مورخ ۱۳۹۵/۱۲/۲۳ در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم (۱۲۳) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، قانون مالیات بر ارزش افزوده که با عنوان لایحه به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده بود، با تصویب در جلسه علنی روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۰/۳/۲ و تأیید شورای محترم نگهبان، به‌پیوست ابلاغ می‌شود.

 قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی قانون مالیات بر ارزش افزوده را [ طی شماره 29577/11- 20 مورخ 12/ 4/ 1400 ] به حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور برای اجرا ابلاغ کرد.این قانون در 57 ماده تدوین شده که 6 ماه پس از ابلاغ به رئیس‌جمهور لازم الاجراست. بر اساس تبصره ماده پنجاه و هفتم، تا تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون، قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 17 اردیبهشت 87 با اصلاحات و الحاقات بعدی تمدید می‌شود و اجرای آن لازم است.


گفتنی است، برخی معافیت های قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده در بخش خدمات؛ خدمات بیمه های زندگی، خدمات بیمه های محصولات کشاورزی، خدمات بیمه اجتماعی و درمان تکمیلی.


خدمات حمل و نقل ( اعم از بار و مسافر ) درون و برون شهری و بین المللی جاده ای، ریلی و دریایی


خدمات اقامتی هتل های سه ستاره و پایین تر، مهمانپذیر ها و سایر مراکز اقامتی دارای مجوز از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یا اتحادیه های ذیربط.

تاریخ ارسال خبر: 
1400/04/13
پیوست (فايل ضميمه)اندازه
ArzeshAfzoode1400.pdf1.74 مگابایت