کانون سردفتران و دفتریاران

سه شنبه, 18 مرداد 1401

پیام تسلیت خندانی رییس کانون درپی درگذشت محمد عظیمیان، نایب رییس فقید کانون سردفتران و دفتریاران

پیام تسلیت خندانی رییس کانون درپی درگذشت محمد عظیمیان، نایب رییس فقید کانون سردفتران و دفتریاران

بسم الله الرحمن الرحیم

يا أَيَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ ارْجِعِي إِلى رَبِّكِ راضِيَةً مَرْضِيَّةً فَادْخُلِي فِي عِبادِي وَ ادْخُلِي جَنَّتِي

 

در آستانه ماه محرم، مشیت الهی بر این تعلق گرفت که جامعه دفاتر اسناد رسمی یکی از مفاخر بی نظیر عرصه کتابت را از دست دهد.

شخصیت مرحوم مغفور محمد عظیمیان(ره) از جنبه های مختلف قابل تحسین، تمجید و الگو برداری است.

تسلط کامل بر مسائل حقوقی، مردم داری، صبوری، متانت و وقار، مسوولیت پذیری، شهامت در تصمیم گیری، صداقت، گشاده رویی، محبوبیت، دغدغه مندی حرفه ای و اخلاق مداری،  از آن دوست عزیز  شخصیتی ممتاز و مثال زدنی عرضه داشته بود که همواره مورد اعتماد و احترام ویژه همگان قرار می گرفت.

بدون تردید تا سالیان سال و شاید هرگز چنین شخصیت کامل و ارزشمندی در بین ما ظهور و بروز نخواهد کرد و خسارت فقدان چنین شخصیتی، غیر قابل جبران باقی خواهد ماند.

بزرگ مردی که پشتیبانی از قانون، حق،  منافع و آرمانهای دفاتر اسناد رسمی را تکلیف همیشگی خود می دانست و در این راه لحظه ای کوتاهی نکرد.

مرحوم عظیمیان(ره) همواره در میدانهای سخت و حساس، قاطع و با صلابت، ثابت قدم بود و در راه اعتلای آرمانهای حرفه ای، ذره ای از تلاش و کوشش دست بر نداشت.

فقدان این شخصیت برجسته و ممتاز و   چهره ماندگار که تا همیشه تاریخ ، جای خالی او را همراه خواهیم داشت برای کانون سردفتران و دفتریاران و یکایک همکاران عزیز، ضایعه ای غیر قابل جبران است و می توان ساعت ها و روزها از شخصیت والای ایشان سخن گفت.

اینجانب این مصیبت جانکاه را خدمت همسر گرانقدر، دختران مکرمه، مادر بزرگوار، اخوان عظیمیان و سایر بستگان و دوستداران و یکایک همکاران عزیزم در دفاتر اسناد رسمی تسلیت و تعزیت عرض می نمایم و برای آن عزیز سفر کرده به عرش آرامش، غفران و رحمت واسعه الهی و برای همه عزاداران این مصیبت، صبر و اجر شایسته مسئلت می نمایم.

دعا و صلوات خود را بدرقه راه برادر عزیزم می نمایم و به حرمت دستگیر بی دست دشت کربلا، از حضرت اباعبدالله الحسین(ع) التماس شفاعت برای دوست و همراه خود دارم.

علی خندانی

رییس کانون سردفتران و دفتریاران

تاریخ ارسال خبر: 
1400/05/13