کانون سردفتران و دفتریاران

شنبه, 07 خرداد 1401

توضیحات سرپرست اجرایی ماهنامه کانون درخصوص شماره اخیر

توضیحات سرپرست اجرایی ماهنامه کانون درخصوص شماره اخیر

سرپرست اجرایی ماهنامه کانون علت تاخیر در چاپ ماهنامه را توضیح داد و گفت: به دلیل كرونا، تعطیلی هایی از سوی دولت تصویب و اجرا شد که کار را با وقفه مواجه کرد. از طرفی هم به علت فوت استاد بزرگوار مرحوم عظيميان، کار تا حدی متوقف شد تا بتوانیم پيام هاي تسليت را به این شماره ماهنامه اضافه كنيم.

شیبت زاده همچنین درخصوص علت تغییر رنگ جلد مجله گفت: رنگ اصلی و مادر، آبی است و رنگ سازمانی و تابلوی دفاتر هم آبی است و از طرفی سال ها مجله با رنگ آبی منتشر شده است، اما احساس کردیم با تکرار این رنگ دچار رخوت شده ايم و با تغییر رنگ، سعی در تنوع داشته ایم. اتفاقا عده بسیاری از همکاران از رنگ سبز شماره اخیر ماهنامه کانون استقبال کرده اند. به هر حال جلد این شماره ماهنامه به احترام نایب رییس فقید کانون سردفتران و دفتریاران مشکی خواهد بود و در شماره هاي بعد به فراخور فصل ، قصد تغییر رنگ چند شماره آتی را داریم.

 

وی افزود: در اين شماره مقاله هاي شايان توجهي درخصوص سند خودرو، اخذ اثر انگشت سردفتر، سند تحول قضايي و ضبط صوت و تصوير در دفاتر اسناد رسمي داريم. تمام اين موضوعات مبتلابه و جديد، در اين شماره وجود دارد كه پيشنهاد مي كنم همکاران محترم اين شماره را مطالعه فرمايند.

 

شیبت زاده با بیان اینکه الويت ما افرادي هستند كه مشترك ماهنامه هستند، گفت:همواره  پس از ارسال برای مشترکین، فایل ماهنامه در سايت کانون قرار می گیرد. نظرات مشورتي قابل تاملي درخصوص نظرات مشورتی کمیسیون حقوقی کانون سردفتران و دفتریاران و همچنین قوه قضاییه در این شماره موجود است.

 

وی با بیان اینکه شيوه الكترونيكی در ارسال ماهنامه كم هزينه تر و راحت تر است گفت: ما شیوه ارسال کاغذی را حذف نکرده ایم و همکاران علاقمند می توانند با اخذ اشتراک، نسخه کاغذی و چاپ شده را در اختیار داشته باشند.

 

سرپرست اجرایی ماهنامه کانون با اشاره به اینکه معمولا مقالات حدود 20 تا 30 صفحه منتشر می شوند گفت: در اين شماره و شماره آتی مقاله اي 60 صفحه ای داریم که درحقیقت بايد در دو قسمت و در دو شماره چاپ مي شد و علت آن، زمان خاصی است كه در آن قرار داریم و امکان این نبود که ادامه مطالب و نتیجه گیری مربوطه چند ماه بعد در شماره بعدی منتشر شود و بنا به حساسیت زمانی، این شماره هم زمان با توزیع نسخه کاغذی، در سایت کانون بارگذاری و قابل دریافت خواهد بود و به سایر سایت های حقوقی و خبرگزاری ها ارسال و اطلاع رسانی گسترده تری انجام خواهد شد.

تاریخ ارسال خبر: 
1400/07/03