کانون سردفتران و دفتریاران

شنبه, 08 بهمن 1401

بزرگداشت مقام و منزلت سردفتر در خراسان جنوبی

بزرگداشت مقام و منزلت سردفتر در خراسان جنوبی

دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق استان خراسان جنوبی روز ششم دی­ ماه را گرامی داشتند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع ­رسانی کانون سردفتران و دفتریاران، دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق استان خراسان جنوبی با همراهی مدیرکل ثبت اسناد و املاک و پیشکسوتان استان، روز ششم دی را با برگزاری برنامه ­هائی برای بزرگداشت منزلت سردفتر،گرامی داشتند.

 

حضور در مزار آیات عظام فارابی و هادوی از مجتهدان صاحب ­محضر خراسان، شهید اربابی سردفتر اسنادرسمی که در بمب­ گذاری حرم حضرت ثامن الحجج(ع) به دست منافقین به شهادت رسید و سایر درگذشتگان سردفتر و تسلی خاطر به بازماندگان،حضور درمنزل سردفتران بازنشسته، شناسايي معتمدين و انجام مصاحبه و اخذ گزارش از ایشان از اقداماتی بود که برای این روز، برنامه­ ریزی و اجرا شد.

 

بنابر این گزارش، تلاش برای جمع­ آوری مستندات از زندگی سردفتران مرحوم استان که در زمره مجتهدین، شاعران و بزرگان استان بوده­ اند و هماهنگی برای ارائه این اسناد به دفتر حفظ آثار مشاهیر خراسان جنوبی برای انتشار، از دیگر اقداماتی است که در خراسان جنوبی به مناسبت ششم دی ساماندهی و اجرا شد.

 

همچنین در این روز به همت دفاتر اسناد رسمی استان، اطلاع­رسانی و تبريك ششم دی نیز در قالب انتشار آگهی در جرايد محلی انجام شد.

 

برنامه­ های استان خراسان جنوبی برای روز ششم دی، باتوجه به ایام ماه صفر و نزدیک شدن به ایام اربعین سالار شهیدان حضرت سیدالشهداء(ع)، باحضور جمعی از سران دفاتر اسنادرسمی و ازدواج و طلاق این استان در مرکز اهدای خون حضرت قائم(عج) شهر بیرجند و اهدای خون به پایان رسید.